امروز شنبه 09 مرداد 1400
beautysalonshakila.cloob24.com
0
تمرین به روش اینتروال و مزایاى آن ⛹

تمرینات اینتروال نوعى از تمرینات فیزیکى است که بر اساس تغییر شدت تمرین مى باشد. به صورتى که از سبک به سنگین و بالعکس شدت تمرین را تغییر مى دهید. تمرینات اینتروال شیوه ى تمرینى مناسبی جهت رسیدن به تناسب اندام مى باشد و ضمن ایجاد خستگى کمتر و همچنین وقت کمتر نسبت به شیوه ى سنتى بازده بالا ترى دارد.

باید توجه داشته باشید معمولا قسمت پرفشار تمرین کوتاه تر بوده و بیشتر بر تقویت سیستم بى هوازى بدن تاثیر دارد و قسمت کم فشار نیز بر سیستم هوازى بدن تاثیر گذار است. مثلا دو دقیقه با توانایى ٧٠٪‏ خود مى دوید و سپس دو دقیقه با توانایى ١٠٠٪‏ 

این شیوه ى تمرین بیشتر در دوچرخه سوارى و پیاده روى و دو انجام مى پذیرد اما مشاهده مى شود که در رشته هاى دیگر هم مربیان از این شیوه بهره مى برند.

تغییر شدت تمرین از کم به زیاد و از زیاد به کم باعث تقویت عضلات قلبى مى شود. در رابطه با افزایش گنجایش شش ها و عملکرد بهتر دستگاه تنفسى تاثیرى که انجام ورزش هاى کاردیو (قلبى و عروقى)با روش اینتروال دارند بیشتر از انجام این تمرینات به روش عادى مى باشد.

همچنین با این شیوه ى تمرین در مدت زمان برابر نسبت به حالت تمرین عادى و یکنواخت، انرژى بیشترى سوزانده مى شود وقتى شما مدتى با شتاب ثابت و یکنواخت تمرین می کنید، بدن شما با مقدار فعالیت و سوخت و ساز تطبیق پیدا کرده و سعى در حفظ ذخایر انرژى بدن شما مى کند.

اما زمانى که شدت را از کم به زیاد و بالعکس تغییر مى دهید، به بدن خود فرصت تطبیقی نخواهید داد و به حد اکثر سوخت و ساز مى رسید.

به همین دلیل ورزش هاى اینتروال در مدت زمان ٢٠ تا ٣٠ دقیقه انجام شده و ضمن خستگى کمتر بازدهى بیشتر براى فرد به همراه خواهد داشت. این خستگى کمتر به علت تولید کمتر اسید لاکتیک در این روش می باشد.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه